Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa

 To metoda mikronakłuwania skóry, która przynosi doskonałe efekty odmłodzenia, nawilżenia oraz redukcji blizn i przebarwień, a także stymuluje wzrost nowych włosów. Badania przeprowadzone w ośrodkach naukowych dowodzą, że wzrost poziomu kolagenu w skórze po zastosowaniu serii zabiegów sięga aż 390% i jest wyższy niż w wypadku metod laserowych czy głębokich inwazyjnych peelingów. Jednocześnie zabieg mezoterapii mikroigłowej, powodując powstanie tysięcy mikrokanalików w skórze, podnosi aż tysiąckrotnie absorpcję substancji aktywnych zawartych w specjalnym koktajlu do mezoterapii. Dzięki temu dwukierunkowemu działaniu efekty mezoterapii mikroigłowej są zachwycające

Spowolnienie odnowy komórkowej

W procesie starzenia skóry, obserwuje się spowolnienie odnowy komórkowej co spowodowane jest czynnikami wewnętrznymi (np.: starzenie), zewnętrznymi (np.:promieniowanie UV). Żywotność komórek jest różna w zależności od rodzaju tkanki. Jednak zdolność do odnowy komórkowej zmniejsza się, w miarę starzenia organizmu.

Micro-Puncture Lab©

Aparat do mezoterapii mikroigłowej Micro-Puncture Lab© Biologique Recherche był pierwszym wprowadzonym w 2011 roku na polski rynek urządzeniem tego typu i został wyróżniony przez branżę w konkursie Beauty Premium, gdzie jury stanowią lekarze, profesjonaliści medycyny estetycznej.

Aparat do mezoterapii mikroigłowej Micro-Puncture Lab© Biologique Recherche wyposażony jest nie tylko w rączkę, lecz także w bazę sterującą. Ich połączenie to pełna kontrola mikronakłuwania w trakcie zabiegu. Jednorazowe kartridże (średnica 10 mm) 12 mikroigieł są sterylne, a same mikroigły – stalowe. Dostępne są one w kilku wariantach: mikroigły o długości 0,25 mm oraz 2 mm do mezoterapii mikroigłowej, które dodatkowe reguluje się na rączce.

Cocktails d’Actifs Regenerants

Koktajl do mezoterapii mikroigłowej Biologique Recherche jest to mieszanka wysoko stężonych substancji aktywnych stosowanych także w medycynie estetycznej. Połączenie czynników wzrostu, koenzymów, minerałów, składników DNA oraz antyoksydantów w widoczny sposób poprawia ukrwienie skóry głowy, stymuluje regenerację, rewitalizację oraz odżywienie mieszków włosowych.

Jak działa mezoterapia mikroigłowa?

Mezoterapia mikroigłowa działa dwukierunkowo. Z jednej strony powoduje kontrolowane mikrouszkodzenia, na które skóra odpowiada uruchomieniem naturalnych procesów regeneracyjnych. Efekt ten uzyskiwany jest podczas serii zabiegów wykonanych w czasie 2 miesięcy.

Z drugiej strony w trakcie mikronakłuwania skóry powstają tysiące mikrokanalików, przez które do skóry wprowadzane są substancje aktywne. Dzięki powstałym mikrokanalikom absorpcja znakomitego koktajlu do mezoterapii Biologique Recherche zwiększa się aż 1000 razy (bez mikronakłuwania poziom absorpcji substancji nakładanych na skórę to zaledwie ok. 0,3%). Efektem zabiegów jest przyspieszenie wzrostu włosów, zahamowanie ich nadmiernego wypadania, a także regeneracja i poprawa nawilżenia skóry głowy.

Rozwiązanie Biologique Recherche Regenerujący Koktajl Składników Aktywnych jest  połączeniem składników rewitalizujących, regenerujących, które zostały otrzymane przy pomocy nowoczesnej biotechnologii. Bogaty w witaminy, daje intensywne, wielokierunkowe rezultaty, nawet w przypadku najbardziej zdewitalizowanyc