Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa

 To metoda mikronakłuwania skóry, która przynosi doskonałe efekty odmłodzenia, nawilżenia oraz redukcji blizn i przebarwień, a także stymuluje wzrost nowych włosów. Badania przeprowadzone w ośrodkach naukowych dowodzą, że wzrost poziomu kolagenu w skórze po zastosowaniu serii zabiegów sięga aż 390% i jest wyższy niż w wypadku metod laserowych czy głębokich inwazyjnych peelingów. Jednocześnie zabieg mezoterapii mikroigłowej, powodując powstanie tysięcy mikrokanalików w skórze, podnosi aż tysiąckrotnie absorpcję substancji aktywnych zawartych w specjalnym koktajlu do mezoterapii. Dzięki temu dwukierunkowemu działaniu efekty mezoterapii mikroigłowej są zachwycające

Spowolnienie odnowy komórkowej

W procesie starzenia skóry, obserwuje się spowolnienie odnowy komórkowej co spowodowane jest czynnikami wewnętrznymi (np.: starzenie), zewnętrznymi (np.:promieniowanie UV). Żywotność komórek jest różna w zależności od rodzaju tkanki. Jednak zdolność do odnowy komórkowej zmniejsza się, w miarę starzenia organizmu.

Jak działa mezoterapia mikroigłowa?

Mezoterapia mikroigłowa działa dwukierunkowo. Z jednej strony powoduje kontrolowane mikrouszkodzenia, na które skóra odpowiada uruchomieniem naturalnych procesów regeneracyjnych. Efekt ten uzyskiwany jest podczas serii zabiegów wykonanych w czasie 2 miesięcy.

Z drugiej strony w trakcie mikronakłuwania skóry powstają tysiące mikrokanalików, przez które do skóry wprowadzane są substancje aktywne. Dzięki powstałym mikrokanalikom absorpcja odżywek zwiększa się aż 1000 razy (bez mikronakłuwania poziom absorpcji substancji nakładanych na skórę to zaledwie ok. 0,3%). Efektem zabiegów jest przyspieszenie wzrostu włosów, zahamowanie ich nadmiernego wypadania, a także regeneracja i poprawa nawilżenia skóry głowy.