You are currently viewing Pielęgnacja włosów latem

Pielęgnacja włosów latem

Jak pielęgnować włosy latem?

Fryzjer Katowice - Michał Wadas

Michał Wadas

Przed nami długo wyczekiwany okres wakacyjny. Plaża, morskie kąpiele, długie godziny na słońcu. Błogi relaks nie jest najlepszym sprzymierzeńcem dla włosów. Promienie słoneczne powodują, że włosy stają się jaśniejsze, słabsze i bardziej przesuszone. Co robić, aby tego uniknąć? Jak powinna wyglądać pielęgnacja włosów latem?

Spis treści

Muśnięte słońcem

Długi pobyt na słońcu powoduje, utratę pigmentu we włosach. Dzieje się tak za sprawą melaniny- barwnika, który odpowiedzialny jest za ochronę przed negatywnymi skutkami promieniowania słonecznego. Posiadaczki włosów blond, siwych czy farbowanych powinny więc zwracać większą uwagę na ochronę przeciwsłoneczną, gdyż są bardziej narażone na pogorszenie się kondycji włosów. Im ciemniejsze włosy, tym więcej melaniny dlatego są odporniejsze na działanie słońca.

Dogłębne nawilżanie

Latem nasze włosy wymagają wyjątkowego traktowania. Stosowanie masek odżywczych, nawilżających to podstawa letniej pielęgnacji.  Idealnie sprawdzą się te, bogate w składniki pochodzenia naturalnego. Maskę należy nakładać raz w tygodniu. Poniżej przedstawiamy duet must- have na lato.

MASQUE BIOLOGIQUE CAPILLAIRE

Regenerująca maska do włosów intensywnie odżywia, odbudowuje włosy zniszczone lub farbowane. Intensywne wzmacnianie zapewniające głębokie odżywienie. Zapobiega wysuszaniu się włosów, wzmacnia naturalną ochronę. Wzmacnia włosy czyniąc je bardziej odpornymi na zewnętrzne zagrożenia. 

maska do włosów

POMMADE CAPILLAIRE OCHRONNA ODŻYWKA DO WŁOSÓW

Chroni włosy przed codziennym działaniem szkodliwych czynników środowiskowych,  ma działanie profilaktyczne i lecznicze, wzmacnia włosy i końcówki. Poprzez tworzenie ochronnego filmu na powierzchni włosa, zamyka łuski i odbudowuje jego wnętrze.

Produkty z filtrami

Produkty z filtrami to podstawa letniej pielęgnacji, aby włosy były w prawidłowej kondycji musimy zapewnić im ochronę. Promienie słoneczne w bardzo dużym stopniu działają niszcząco na włosy. Stają się suche, matowe, oraz pozbawione blasku. Jest to proces nieodwracalny, dlatego kosmetyki ochronne są tak ważne i powinny na stałe zagościć w naszej rutynie pielęgnacyjnej. 

Heat Protection Spray

Zawiera odbudowujące białko Quinoa oraz System Ochrony Koloru wraz z filtrami UV, 100% Vegan. Te ręcznie wybrane składniki pochodzące z oleju słonecznika połączone zostały z nowatorską technologią przeciw blednięciu koloru. To połączenie działa jak naturalne, pełne spectrum filtrów ochronnych, przeciw promieniom UV. Zabezpiecza kolor włosa, aby był długotrwały rozświetlony i błyszczący.

Nakrycia głowy

Nakrycia głowy to najlepsza forma ochrony włosów przed słońcem. Piękne słomkowe kapelusze lub ozdobne chusty, każda forma jest strzałem w 10! Oprócz aspektu pielęgnacyjnego  nakrycia głowy stanowić będą modowy akcent w stylizacji.  Twoje włosy na pewno podziękują Ci za dodatkową ochronę przeciwsłoneczną, a Ty z pewnością zwrócisz uwagę niejednego przechodnia.

Udostępnij